Златно Тркало 2020 – Нов Национален Избор за Најпосакуван Автомобил

Организаторите на Златно Тркало во соработка со импортерите на нови автомобили во Македонија ја оформија листата на финалисти за овогодинешниот Национален избор за Најпосакуван Автомобил во Македонија!

Ова се финалистите во сите пет категории:

Главна Награда – Најпосакуван Автомобил во Македонија за 2020 година
Peugeot 208
-Range Rover Evoque
SEAT Tarraco
Skoda Scala
Volkswagen T-Cross

Најпосакуван Нов Градски Автомобил за 2020
-DR Automobiles DR3
-Ford Focus Active
Opel Corsa
Peugeot 208
Skoda Scala
Volkswagen T-Cross

Најпосакуван Нов Бизнис Автомобил за 2020
-BMW серија 3
-Hyundai Elantra
SEAT Tarraco

Најпосакуван Нов Семеен Автомобил за 2020
-Hyundai Elantra
DFSK Glory 580
-SsangYong Korando

Најпосакуван Нов Електрифициран Автомобил за 2020
-Toyota Camry Hybrid
-Toyota Corolla Hybrid
Toyota RAV4 Hybrid

На 15 Февруари на централниот сајт на ЗЛАТНО ТРКАЛО ќе биде отворено гласањето, а Вие ќе треба да го дадете вашиот глас во сите пет категории!

Виктор Чемерикиќ

Виктор Чемерикиќ

Љубител на автомобили уште од 1997, основач на вебсајтот ”CarsByVik” и професионален автомобилски фотограф.

Остави коментар